ARİF HAMİT KANKALAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ARİF HAMİT KANKALAR

ARİF HAMİT GENCLERİN VE SEVGİLİLERİN YENİ MEKANI BURDA HERKEZE HOŞ VAKİTLER WWW.JOSEFF.DE ANTALYA'DA TURISTIK GEZİ TURLARI BURDAN BAKABILIRSINIZ

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yaparif
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» www.joseff.de
YANLIŞ MI ETMİŞİM ALLAHIM Icon_minitimePaz Mart 08, 2009 12:07 am tarafından ByAleX

» www.joseff.de
YANLIŞ MI ETMİŞİM ALLAHIM Icon_minitimePaz Mart 08, 2009 12:06 am tarafından ByAleX

» www.joseff.de
YANLIŞ MI ETMİŞİM ALLAHIM Icon_minitimePaz Mart 08, 2009 12:06 am tarafından ByAleX

» www.joseff.de
YANLIŞ MI ETMİŞİM ALLAHIM Icon_minitimePaz Mart 08, 2009 12:05 am tarafından ByAleX

» www.joseff.de
YANLIŞ MI ETMİŞİM ALLAHIM Icon_minitimePaz Mart 08, 2009 12:05 am tarafından ByAleX

» SİTE KURALLARI
YANLIŞ MI ETMİŞİM ALLAHIM Icon_minitimePaz Mart 08, 2009 12:04 am tarafından ByAleX

» FENER BAHÇE TAHMIN
YANLIŞ MI ETMİŞİM ALLAHIM Icon_minitimePtsi Kas. 17, 2008 12:23 am tarafından MEKANSIZZ

» bizim flash nasıl ama
YANLIŞ MI ETMİŞİM ALLAHIM Icon_minitimeÇarş. Kas. 12, 2008 8:36 pm tarafından ByAleX

» ARABA AŞKIMIZ
YANLIŞ MI ETMİŞİM ALLAHIM Icon_minitimePtsi Kas. 03, 2008 12:55 am tarafından MEKANSIZZ

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Ortaklar
kim daha cok mesaj atmıs
anlamam ben
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En iyi yollayıcılar
MEKANSIZZ
YANLIŞ MI ETMİŞİM ALLAHIM I_vote_lcapYANLIŞ MI ETMİŞİM ALLAHIM I_voting_barYANLIŞ MI ETMİŞİM ALLAHIM I_vote_rcap 
ByAleX
YANLIŞ MI ETMİŞİM ALLAHIM I_vote_lcapYANLIŞ MI ETMİŞİM ALLAHIM I_voting_barYANLIŞ MI ETMİŞİM ALLAHIM I_vote_rcap 
xXxkuboshx
CANER
İSYANKAR
Okar
xxhasanxx
hayat.mahkum
SİTE KURALLARI
YANLIŞ MI ETMİŞİM ALLAHIM Icon_minitimePerş. Ekim 23, 2008 2:00 am tarafından MEKANSIZZ

Bu kuralların bazılarının yazılması bile gereksiz gibi görünse de, emin olun ki
yıllar süren bir birikim sonunda bunları tek tek yazmaya gerek olduğunu anladık...
Siz de lütfen tek tek okuyun!

Sitemizdeki kurallar :
Türkiye'yi, Türkleri, dinimizi, kültürümüzü, tarihimizi kötüleyen, eleştiren
mesajları burada görmek istemiyoruz. İnternette bunları …

[ Okuma komple ]
Yorum: 1
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde hamit hakan adresi saklayın ve paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde ARİF HAMİT KANKALAR adresi saklayın ve paylaşın
Anahtar-kelime
Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 56 kişi Ptsi Tem. 31, 2017 1:16 am tarihinde online oldu.

YANLIŞ MI ETMİŞİM ALLAHIM

YazarMesaj
MEKANSIZZ

MEKANSIZZ

YANLIŞ MI ETMİŞİM ALLAHIM Empty
MesajKonu: YANLIŞ MI ETMİŞİM ALLAHIM   YANLIŞ MI ETMİŞİM ALLAHIM Icon_minitimePaz Ekim 26, 2008 7:46 pm

Tereddütle başlayan bu soru giderek karabasana dönüşüyor,bir ağırlık yüreğime gelip oturuyordu.Unutmak istiyordum.Zamanın akışına kendimi koyuvermek istiyordum.Nafile.Çırpındıkça batıyor,unutmaya çalıştıkça her ayrıntıyı daha beter hatırlıyorum. O an beynime capcanlı çakılıp kalmıştı.Tekrar tekrar aynı soru her zerremde yankılanıyor,içimdeki bir ses giderek büyüyordu.

''Yanlış mı ettim yoksa?''

Vicdan azabı denilen şey bu olmalıydı.Çareler aradım bastırmaya kitap okuyayım dedim yok.Bir şeylerle oyalanıyım dedim imkansız.İştahım kaçmış,yemek bile yiyemez olmuştum.Uyumak ne mümkün,bir sağa dön bir sola.Düşünceler ve hayaller giderek beni esir alıyordu.Nefsim boş durmuyordu tabi.Binlerce gerekçe sıralıyordu ardarda.

Savunma mekanizması işleme koyulmuş, ruhumun tam ortasında bir mahkeme salonu kurulmuştu.

Nefsim Avukat,Vicdanım Hakim.Davalı ben davacı bir kırık kalp.

Bir kalp ki tam ortasından yarılmış iki parçaya,depremdeki fay hattı gibi.Yerle bir olmuş her tarafı,yara bere içinde.Kalp eliyle beni gösteriyor.

Suçlu sensin,diyor,beni kırdın.

Birisi sürekli gülüyor, görünmesede kendi.İğrenç bir gülme sesi bu.Nefsimde,hiç durmadan savunuyor beni.

Ama,diyor o sırada çok sıtresliydin.Üstünde yaşadığın olayların onca baskısı vardı.Maruz kaldığın haksızlıklar vardı.Kim olsa aynı şeyi yapardı.Hem,diyor,sahip olduklarını korumak zorundasın.Söylediklerini hak etti.

Nafile.

Nefsim ne dese Vicdanımın yüzü gülmüyor.Vicdanımın yüzü asık.Tokmağını vurup,oturumu bitiriyor.Nefsimin sesi kısık,ama hala mahkemenin koridorlarında savunuyor beni.

Kırık kalp tam ortada,gözlerinde yaş var.Vicdanım beni suçlu buluyor.Giderek büyüyen bir kayayı sırtıma veriyor.

Taşıyacaksın bunu diyor.

Cezam ne kadar sürecek,diye soruyorum.

Kalbi gösteriyor.

O diyor,kırık olduğu sürece cezalsın.Bu taşı taşıyacaksın,nefesin kesilse bile.

Hafızamda başıma gardiyanım olarak dikiliyor.Anlıyorum kaçış yok.

Bir kalbe bakıyorum,birde sırtımdaki taşa.

Ne yapmalı?diye düşünüyorum.

O sırada akıl yanıma gelip,kulağıma fısıldıyor.

Tek çare var diyor,git yanına özür dile,gönlünü al.

Kendi görünmeyip de sürekli kıs kıs gülen o ses,aklın fısıldısını duyup gülmeyi kesiyor.Telaşla ebedi helak nedenine benide ortak etmeye çalışıyor.

Hayır diyor,kırılmayı çoktan hak etti.Hem o da kim oluyor,senin büyüklüğün ve değerin yanında.Sen gururlusun gidemezsin.

Gurur çıkıyor karşıma kasıla kasıla.

Asla,diyor,özür dileyemezsin.

Bu taşı sırtımdan alabilirmisin? diyorum.

HAYIR diyor,elimden gelmez.

Öyleyse git,diyorum,sen derdime çare değilsin.

Yine kalbe bakıyorum.Oda küskün ve kırgın göz ucuyla bana bakıyor.

Üzülüyorum.

Hafızam bana geçmişte kalbin yaptığı iyilikleri hatırlatıp duruyor.O hatırlattıkça acım artıyor.

Ne yapmalı,nasıl ah nasıl bu belimi çatlatan taşı sırtımdan atmalı?diyor düşünüyorum.Özür dilesemmi aklı dinleyip de?Tereddütler içindeyimPişmanlıkla ağlıyor ,dualar ediyorum gece boyu.

Seher vakti iki ak melek geliyor yanıma.Birinin adı TEVAZU diğerininki MERHAMET .Kollarıma giriyorlar,Vicdanımda arkamdan iteliyor.Kalbe doğru gidiyorum.Yürürken ayaklarımın altından çatırtılar geliyor.Nedir?diye bakıyorum.Nefsim ve gururum yerlere serilmiş,her adımımda parçalanıyorlar.

Kırık kalbin yanına varıyorum.Mahzun,gözleri yaşlı hala.Damarlarından kan sızıyor.Başım önde,pişmanlık içinde:Affet diyorum,hata yaptım.Sen haklıydın.Barışırsan söz,seni bir daha kırmayacağım.Bak bende çok üzgünüm ve özür diliyorum işte.

Tereddütle bana bakıyor.Sırtımdaki taşı ve yaralarımı gösteriyorum.Pişman olduğuma inanıyor.

Haydi diyorum, barışalım.

Boynuna sarılıyorum.O da bana sarılıyor.Ağlıyorum.Gözyaşlarım kırık kalbin üzerine geldikçe çatlakları kapanıyor.Eski haline geliyor.Ama dikkatli bakınca yinede üzerinde izler görüyorum.Beni anlıyor.

Zamanla diyor onlarda zamanla iyileşecek.

Sırtımdaki taş ,bir beyaz yunus'a dönüşerek hafızama doğru uçuyor.Yunus'un ağzında bir kağıt var okuyorum:

Birkez gönül yıktın ise

Bu kıldığın namaz değil

Yetmiş iki millet dahi

Elin yüzün yumaz değil

Gönül çalab'ın tahtı

Çalab gönüle baktı

İki cihan bed bahtı

Kim gönül yıkar ise

Uzaklarda bir yerlerde çirkin,tanıdık biri ağlıyor,ağlamıyor böğürüyor bağıra bağıra.(Nefsin ve gururun ağlayışı)

Artık eski haline gelen kalp ile gülümseyerek elele tutuşup yeniden hayata dönüyoruz....
http://hamit.benimforum.org

YANLIŞ MI ETMİŞİM ALLAHIM
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» GÜÇLÜ SOYDEMİR EY ALLAHIM